MK3 Scirocco

Czech&Slovak MK3 Scirocco community

Dezinfekce klimatizace

Pokud provádíte více úprav nebo přestavbu vozu, sem s tím.

Dezinfekce klimatizace

Příspěvekod ladaw » úte 23. dub 2013 13:38:51

Ahoj Chlapci, nevím jak u vás, ale já mám pravidelně každý rok na jaře smradlavou klimatizaci a to i přes to, že jí zapnu tak 3x do roka....Nehodlám již utrácet tisíce v servisu, kde to udělají stejně tak jako já. Koupil jsem dezinfekční pěnu pro čištění klimatizace a bylo mi poraděno, že mám cca 50cm dlouhou hadičku zasunout do výdechů a pustit pěnu, pak demontovat pylový filtr a hadičku nacpat do výparníku. Následně cca 10min naplno odvětrat.... Filtr jsem vyndal ale nevím jakým směrem je výparník, zda směrem do středového tunelu a nebo směrem k boku vozu....Nemáte s tímto někdo zkušenosti?
ladaw
Nováček

Sprint 1/4 mile[ms]: 0
Spotřeba [L/100km]: 7,5

Re: Dezinfekce klimatizace

Příspěvekod Vivi » čtv 25. dub 2013 13:06:19

na tohle jsem před časem měla debatu s mým mechanikem. Je totální blbost dávat tam spreje, které to vůbec neřeší. Nejlepší je vyčistit v servisu ozonem. zabere to tak půl hodinky a zbavíš se zápachu. A cena nemůže být vyšší než 300 korun.
Vivi
Nováček

Řídím: Nemám Scirocco
Spotřeba [L/100km]: 8.2

Re: Dezinfekce klimatizace

Příspěvekod ladaw » pát 03. kvě 2013 16:29:46

No co jsem tam viděl tak i v autorizovaných servisech to dělají pomocí té pěny. O ozonu jsem ještě neslyšel. Nemáte někdo možnost mi poslat pozici výparníku například z ETKY?
ladaw
Nováček

Spotřeba [L/100km]: 7,5

Zpět na Projekty