MK3 Scirocco

Czech&Slovak MK3 Scirocco community

Přestavba na xenony

Pokud provádíte více úprav nebo přestavbu vozu, sem s tím.

Re: Přestavba na xenony

Příspěvekod Johanik » čtv 14. bře 2013 8:07:45

Teda to o 25W výbojce slyším poprvé a myslím si že je to blbost, ale nechci se hádat, nemám ověřeno :) Vždy platilo, že xenon má jiné ohnisko, tudíž je potřeba, aby byla lampa vždy čistá, proto ostřikovač a aby neoslňovala, tak automatické naklápění. Proto si myslím, že to jestli má výbojka 25, nebo 35W nemá vliv na to, že by měli být ostřikovače a automatické naklápění

Nevíš co je to za typ 25W výbojky ? Hledal jsem a nikde jsem žádné info nenašel
Johanik
Driver

Řídím: 2.0 TSI 200k
Sprint 1/4 mile[ms]: 0
Spotřeba [L/100km]: 8.2

Příspěvekod Ruffi » čtv 14. bře 2013 20:25:09

Johanik píše:Teda to o 25W výbojce slyším poprvé a myslím si že je to blbost, ale nechci se hádat, nemám ověřeno :) Vždy platilo, že xenon má jiné ohnisko, tudíž je potřeba, aby byla lampa vždy čistá, proto ostřikovač a aby neoslňovala, tak automatické naklápění. Proto si myslím, že to jestli má výbojka 25, nebo 35W nemá vliv na to, že by měli být ostřikovače a automatické naklápění

Nevíš co je to za typ 25W výbojky ? Hledal jsem a nikde jsem žádné info nenašel

Ja som to tiež nevedel ale vo februarovom cisle Auto Motor Športu bol test svetelnych systemov od full LED cez xenony po halogeny.Tam píšu:"Pre xenónové systémy je pri výkone 35W predpísaný systém regulácie sklonu a ostrekovač svetiel, aby sa zabránilo oslnovaniu.Iné je to pri 25W výbojkách, ktorymi svieti VW Beetle.Jeho svetlomety maju svetelny tok 2000 lumenov namiesto 3000,takze nepotrebuju ani regulaciu sklonu,ani ostrekovac,cim sa znizuju naklady.Napriek tomu svietia stretavacie svetla na chrobakovi prekvapivo ziarivo a homogenne.Dialkove svetlo ma dostatocny dosvit,aj ked je o nieco slabsie ako pri dobrych 35W systemoch." takze evidentne som si to nevymyslel ;) zrejme nejaka EU norma alebo take nieco.tiez som taky typ vybojky hladal ale nic som nenasiel..mozno sa este opytat vo VW
Ruffi
Nováček

Příspěvekod Johanik » pon 18. bře 2013 7:57:56

Hmm, zajímavý, to by mně zajímalo co tam je za výbojky, až pojeu do VW, zkusím zjistit :)
Johanik
Driver

Řídím: 2.0 TSI 200k
Spotřeba [L/100km]: 8.2

Předchozí

Zpět na Projekty